כפתור הפרפר

מערכות תומכות חינוך

מערכת החינוך בצפת רואה עצמה אחראית לפתח את אישיותם, את יצירתיותם ואת כישרונותיהם השונים של כלל הילדים למימוש מלוא יכולותיהם כבני אדם בוגרים המקיימים חיים של משמעות ושל מחויבות לסביבתם.
המסגרות הייעוציות והטיפוליות בעיר הוקמו מתוך האחריות והמחויבות של מערכת החינוך לכל אחד מהילדים, החל מהגיל הרך ועד סיום בית הספר התיכון, ובכלל זה אוכלוסיות מיוחדות של ילדים, מתוך שאיפה להעניק לכלל התלמידים חינוך מיטבי שיפתח בפניהם את מירב אפשרויות הבחירה וכר נרחב של הזדמנויות להשתלבות כבוגרים בחיי העשייה והיצירה.
השירותים ניתנים ברובם באמצעות המחלקות לשירותים חברתיים ברחבי העיר ובאמצעות מסגרות ייעודיות לקהלי יעד שונים.

מסגרות ומענה חינוכי לגיל הרך

בעיר פועלות מסגרות יום מותאמות לצרכי ילדים עד גיל 3, כדוגמת משפחתונים, מעונות רב תכליתיים המופעלות בשותפות עם אגפים שונים בעירייה ועמותות חברתיות.

מרכזים לגיל הרך להורים ולילדיהם

המרכזים לגיל הרך מציעים פעילויות לילדים בגיל הרך כגון משחקיה ומרכז התפתחות ופעילויות ייעוציות והדרכתיות להורים. המרכזים מופעלים ע”י המנהל לשירותים חברתיים בשיתוף עם עמותות שונות.

שירותי תמיכה וייעוץ למשפחות

מחלקות שירותי הרווחה מציעות טיפול פרטני, משפחתי וקבוצתי פסיכו-סוציאלי על ידי עובדים סוציאליים ובמידת הצורך מפנות משפחות או ילדים למסגרות מתאימות כגון תחנות ייעוץ לנוער, מסגרות יום חינוכיות טיפוליות ועוד.
התכניות המוצעות נבנו על מנת לאפשר ככל הניתן השארות הילד בחיק משפחתו ובסביבתו הטבעית, תוך מתן תמיכה וגיבוי שיאפשרו התפתחות תקינה והתבגרות בריאה ונורמטיבית. במצבים קיצוניים, כאשר שהותו של הילד בבית הוריו ובקהילה מסכנת את שלומו, תיבדק האפשרות לשילובו במסגרת חוץ ביתית כדוגמת פנימיות, משפחות אומנה, מסגרות חסות הנוער – מותאמות לצרכי ילדים ובני נוער המצויים בסיכון וסכנה. עובדים סוציאליים מלווים את הילד ומשפחתו בתהליך הקליטה למסגרת, מקיימים מעקב וקשר מתמיד עם הקטין, משפחתו והצוות המקצועי במסגרת בה הוא שוהה ומספקים מערך תמיכתי למשפחתו של הילד בתהליך החזרה לביתו

התערבות במצבי משבר

  • התערבות וסיוע לילדים ולבני נוער בסיכון.
  • טיפול במצבים של אלימות במשפחה.
  • סיוע למשפחות במצבי משבר וגירושין.
  • סיוע במינוי אפוטרופוס למי שזקוק לליווי, לתמיכה ולהגנה.

התחבר

הכנס את שם המשתמש הסיסמה להתחברות