כפתור הפרפר

עדכון ראש העיר שוקי אוחנה לתושבים.

תושבי צפת ערב טוב. בדקות אלו סיימנו לבצע הערכת מצב בהשתתפות הגורמים הפועלים בחירום. המסר המרכזי שלי אליכם הערב- ממשיכים בשגרה מלאה ולצידה לא מגלים שאננות. מצרף סיכום הדיון:

  1. אנו מבצעים סיורים במקלטים הציבוריים ברחבי העיר ומוודאים תקינותם. אדגיש כי על פי החלטתי בלבד וכצעד מקדם הגנה, המקלטים הציבוריים נפתחו.
  2. כלל בעלי התפקיד הפועלים בחירום נמצאים בכוננות.
  3. המוקד העירוני תודרך והוא ערוך לספק מענה על פי הצורך.

על כל צרה שלא תבוא , זהו זמן מצוין, גם עבורכם התושבים להיערך למצב של הידרדרות ביטחונית. באמצעות צעדים בסיסיים, תוכלו גם אתם כעת בזמן שגרה להיות יותר מוכנים לחירום בכמה צעדים פשוטים:

  1. לפני הכל דברו עם בני המשפחה- שיחה משפחתית מורידה לחצים ואי וודאות. ילדים עשויים להיות רגישים לשינויים פתאומיים. שתפו ברוגע את בני המשפחה במתיחות הביטחונית הקיימת, כך שמידה ותחול הידרדרות ביטחונית, הילדים לא יקבלו זאת בפתאומיות.
  2. ספרו לבני המשפחה היכן נמצא המרחב המוגן הקרוב ביותר אליכם.את המרחב המוגן נבחר בהתאם לזמן העומד לרשותנו מרגע הישמע אזעקה לפי סדר העדיפויות הבא: ממ”ד או מקלט. אם אין ממ”ד או מקלט, חדר מדרגות פנימי ולא בקומה האחרונה. אם אין ממ”ד, מקלט, חדר מדרגות פנימי שבו מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים.
  3. מקלטים משותפים בבניינים: ודאו כי דרך הגישה למקלטים חופשייה ממכשולים והמקלט נקי ומאווורר.
  4. עושים קניות? פשוט תקנו קצת יותר- בכל מצב ובוודאי בימים מתוחים יותר מומלץ שיהיה לנו קצת יותר בבית. קצת יותר קופסאות שימורים, מים מינראליים, חטיפים ותרופות נדרשות. על הדרך מומלץ להצטייד בפנס/תאורת חירום, סוללת גיבוי לטלפון הנייד.
  5. בעת הנוכחית, יש לצרוך מידע מכלי תקשורת רשמיים. היזהרו מ ״פייק ניוז״. נוסיף ונעדכן בדף הפייסבוק העירוני, באתר העירייה ועל פי הצורך במסרונים.

לסיום, מדגיש שוב- ההחלטות שנתקבלו הערב הן אך ורק כצעד מקדם הגנה ולא מתוך מידע כי צפויה הידרדרות בטחונית. החכמה הגדולה של כולנו היא להיערך בשגרה. זו האחריות שלנו כלפי עצמנו וכלפי בני המשפחה שלנו.

שומרים של שגרה מלאה ולצידה לא מגלים שאננות!

תמיר אנגל- דובר עיריית צפת.

US soldier

בברכה,

עיריית צפת

התחבר

הכנס את שם המשתמש הסיסמה להתחברות