הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
פייסבוק

דבר ראש העיר

צפת, בירת הגליל, מתחדשת.

 

לפני כשמונה שנים יצאנו למסע להשבת קרנה של צפת, בירתה העולמית הקסומה, של הרוחניות והתרבות היהודית.
חידשנו את פני מערכת החינוך בצפת. נגענו בכל שכבת גיל במערכת החינוך - החל מהגיל הרך, דרך בתי הספר היסודיים ועד בתי הספר התיכוניים. שדרגנו תכניות חינוך, הוספנו מגמות לימוד בבתי הספר, רעננו את צוות הגננות, הסייעות, המורים והמנהלים. ההצלחות לא איחרו לבוא- גרפנו פרסי חינוך רבים ובראשם פרס החינוך הארצי. מתוך ראייה ליצור "גשר" המאפשר לתלמידי העיר לחבר בין הלימודים בבתי הספר, לבין לימודי ההשכלה הגבוהה בצפת. בשיתוף עם הפקולטה לרפואה בגליל, של אוניברסיטת בר-אילן, הקמנו תוכנית ייחודית בארץ ל"פרחי רפואה", המאפשרת לתלמידי האזור, לממש את הפוטנציאל שלהם. לאור הצלחת תכנית זו, הוקמה גם תכנית "פרחי צפת למשפטים" לתלמידי התיכון, בשיתוף הפקולטה למשפטים במכללה האקדמית צפת.
פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי המצליח, הוליד מיזם חדש – "פרויקט צפת עיר מנגנת", בו ילדי מערכת החינוך לומדים לנגן, כל אחד בכלי נגינה על פי בחירתו. למעלה מ 600 ילדים שותפים למיזם זה.
בימים אלו אנו מתכננים את מבנה הקבע של הפקולטה לרפואה בצפת.  בחלקה הצפוני של העיר מתוכננת  קריה אקדמית למחקר ולמדע, המתוכננת לקום בלבה של שכונת "מצפה ימים" שיצאה לדרך השנה (2017). השכונה חדשה תשנה את פני העיר ותגדיל את אוכלוסיית צפת באלפי תושבים. השכונה תקום בין השכונות מנחם בגין-נוף כנרת ותכלול למעלה מ1000 יחידות דיור בבנייה פרטית ורוויה.
לצד תנופת הבנייה הצפויה אנו פועלים לחידוש פני התיירות, הגדלה משמעותית והגיעה לשיא של 1.2 מיליון מבקרים בשנה. עם קצב גדילת התיירות הנכנסת גדל הצורך במספר חדרי אירוח ולשמחתנו הצטרפו אלינו עוד 6 מלונות בוטיק חדשים
אנו מזמינים אתכם לצפת, סמטאות קסומות בהן הזמן עצר מלכת ונוף גלילי ירוק עד, למול עיר מודרנית בצמיחה, מפגש בין עבר לעתיד אוויר הרים צלול ותושבים מסבירי פנים.
 
בואו לגעת ברוח, בעיר של קסם, יצירה ומדע.
 אילן שוחט, ראש העיר

דבר ראש העיר