הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

עיר של תרבות- גם בקורונה:

עיר של תרבות- גם בקורונה:

תאריך: 23/03/2020
עיריית צפת מקיימת מופעים מיוחדים מול הקהל הצופה מהמרפסות!


מסיבת המרפסות- הדור הבא! במהלך השבוע החולף השיקה עיריית צפת מיזם חדש ומקורי במיוחד שמטרתו להפיג את השיעמום וליצוק תוכן אמיתי לחיי היום יום של תושביהעיר הנמצאים בבתים לאור ההנחיות של משרד הבריאות. 
במסגרת הפרויקט החל  מיום ראשון מתקיימים מופעים רבים,  כל פעם בשכונה אחרת, ברחבי העיר צפת כאשר האומן יופיע במרכז הרחוב ואילו התושבים יצפו במופע מהחלונות והמרפסות.התכנים יותאמו לשכונות השונות ברחבי העיר צפת כאשר בין התכנים שנסגרו עד כה ניתן למצוא: זמרים, נגנים, קוסמים, כוכבי רשת, לוליינים, כוכבי ילדים ועוד!.
המופעים מועברים גם בעמוד הפייסבוק בשידור חי כך שגם התושבים המתגוררים באזורים אחרים בעיר יוכלו להנות מכך. 
התכנים מותאמים גם ברמת סוג האוכלוסיה המתגוררת באותה שכונה לרבות המגזר  החרדי.
 את הערב הראשון פתחו בצפת עם הזמר בן סנוףתושב העיר צפת שהינו אחד מהזמרים הבולטים במדינה בייחוד בז’אנר החופות והחתונות. מאות תושבים יצאו למרפסות שרו רקדו ושמחו כשבידיהם דגל ישראל. הזמר הלהיב את התושבים וחימום את ליבם למשך כ 40 דקות של מופע קצבי ושמח. למחרת הופיע לוליין בשכונות רבות ברחבי העיר ונגן הכליזמרים החסידי- דב זילברמן ניגן בשכונת מאור חיים. כמו כן הזמר הצפתי יקיר כהן שימח את תושבי שכונת כנען ומאיר גלייזר הנעים את זמנם של תושבי שכונת קרן היסוד.
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: ״אנחנו משיקים מיזם חדש ומיוחד בעיר שהפכה בשנה וחצי למובילה בתחום התרבות והפסטיבלים, גם הקורונה לא תעצור את התרבות בעיר שאין עוד כמוה בעולם. מידי יום, לפעמים בבוקר ולפעמים בערב, אנחנו מקיימים מופעים מיוחדים בשכונות השונות. אני גאה לפתוח את המופעים עם זמר מקומי שהפך לשם בינלאומית- בן סנוף שלא חשב פעמיים ומייד הסכים כמו אמנים נוספים מצפת וכן אמנים מכל רחבי הארץ שבאו לשמח את תושבי העיר״.