הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

נפתח מעון יום שיקומי לפעוטות בצפת!

נפתח מעון יום שיקומי לפעוטות בצפת!

תאריך: 10/02/2020
​אמש (ראשון) הושק באופן חגיגי מעון היום השיקומי החדש בצפת בהפעלת עמותת אלווין ישראל.  מעון היום השיקומי,  שנפתח ברחוב נופך 72 משרת כ-20 פעוטות מדי שנה והביקוש הינו גובר. באירוע המרגש השתתפו ראש עיריית צפת -  שוקי אוחנה,  מנכ"ל אלווין ישראל – דוד מרקו, מ"מ ראש העיר הרב שלמה חדד, נציגי קרן שלם, משרד הרווחה הורים ואנשי צוות.

מעון היום השיקומי בצפת פעל במשך 20 שנה ונתן מענה לפעוטות עם מוגבלות מאזור צפת והסביבה. בשנה החולפת החליט בית-החולים זיו לסגור את מעון היום השיקומי. עם היוודע הדבר, פעל ראש עיריית צפת שוקי אוחנה על מנת שפעילות המון איינה תיפסק בצפת לרווחת תושבי העיר. במהלך חודש יולי קיבלה עמותת אלווין את אישור משרד הרווחה להפעלת המעון היום השיקומי החדש ובהתגייסות שיא של כל השותפים הוא נפתח מחדש תוך חודש ימים על מנת להמשיך ולתת מענה לפעוטות תושבי צפת והסביבה.


בדבריו ציין ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: " לנו כרשות יש מחויבות מלאה לדאוג שתושבי העיר יזכו לכלל השירותים האיכותיים ביותר כאן בעיר שאין עוד כמוה בעולם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחינוך ועוד יותר כשמדובר בחינוך שיקומי. אני מודה לעמותת אלווין על המאמץ ושיתוף הפעולה הפורה שאת תוצאותיו חווים הילדים מאז ה 1.9 ואת השלמת הפרויקט אנו רואים היום הודות לעבודה מאומצת של עובדי העירייה שנרתמו לכך עם כל הלב והנשמה מהרגע הראשון ויצרו פנינה אמיתית לילדי העיר".

דוד מרקו,  מנכ"ל עמותת אלווין ישראל: "זוהי זכות לעמוד פה היום ולהיות שותף לעשייה המשמעותית והמרגשת . המעון בצפת מצטרף לעוד 8 מעונות באזור הצפון שמפעילה אלווין אשר נותנים מענה למעל 200 פעוטות בשנה.  אני רוצה להודות לראש העיר שוקי אוחנה שנרתם לפרויקט מהרגע הראשון,  לשירלי שריקי מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים,  לצוות העירייה לריבה מוסקל והנהלת קרן שלם  ולכל השותפים במשרד הרווחה וכמובן לעובדי אלווין המסורים אשר ביחד כולם עשו לילות כימים לפתוח את המקום במהירות שיא על מנת לתת רצף שירותים.  יחד נוכל להעניק איכות חיים והשתלבות מיטבית לאנשים עם מוגבלות כבר מגיל ינקות".