הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

ראש העיר שוקי אוחנה החליט: מסלול סיוע מיוחד לרוכשים בפרויקט מצפה ימים

ראש העיר שוקי אוחנה החליט: מסלול סיוע מיוחד לרוכשים בפרויקט מצפה ימים

תאריך: 04/02/2020
במהלך השבוע החולף, אירח ראש עיריית צפת שוקי אוחנה את בכירי משרד השיכון לישיבת עבודה במהלכה אחד הנושאים המרכזיים שהעלה אוחנה הינו קידום פרויקט שכונת מצפה ימים. בין היתר, ציין ראש העיר כי הוא מעוניין בתקצוב מיוחד עבור ביצוע תיקונים בתב"ע שתאפשר הקלות לכל אחד מ-200 הרוכשים עד כה במסגרת הפרויקט וכן בנייה של 2 יחידות דיור במקום אחת, על פי התב"ע כיום.

 

כמו כן, מבדיקה שביצע אוחנה עולה כי רק 5 תכניות בנייה הוגשו עד כה. הסיבה הינה קושיי של האדריכלים בקריאת התב"ע. במטרה לזרז הליך זה החליט אוחנה יחד עם מחזיק התיק במועצה יוחאי עזרא כי בכל יום רביעי בין השעות 9:00 ועד  11:00 תתקיים במחלקה קבלת קהל פרטנית המיועדת לרוכשים בפרויקט מצפה ימים בלבד. במהלך קבלת הקהל יינתנו הסברים וסיוע לרוכשים ולאדריכלים כחלק מהרצון להאיץ את קידום הפרויקט.

לצד אלו, אוחנה כבר נערך לשלב הבא בפרויקט כאשר בשבועות האחרונים נפתח מכרז השיווק לקבלנים במסגרת בניית שכונת מצפה ימים לתוכנית 'מחיר למשתכן' עם 144 יחידות דיור וכן בנייה רוויה של כ- 432 יח"ד. מיד לאחר מכן יצאו שטחים נוספים במתכונת בנייה פרטית ובעיריית צפת מבצעים התאמות לתוכניות וקמפיין שיווק לפרויקט.

 

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: "כל הפרויקטים שאנו מקדמים בעיר לרבות חיזוק מערכת החינוך, יצירת מקומות תעסוקה, פיתוח תשתיות וכבישים, טיפוח העיר ושיפור איכות החיים, הפיכת העיר למעודדת תרבות ופנאי ומובילה בתיירות וכו' יוצרים עניין מוגבר של תושבים, בנים חוזרים ורוכשים פוטנציאליים מחוץ לעיר. אני רואה בשכונת מצפה ימים כעוגן חשוב ומרכזי בהתפתחות העיר שאין עוד כמוה בעולם ומענה איכותי של מגורים לבני העיר ולכן הנחתי על סיוע מירבי לרוכשים"​