הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

​ צפת- אחת משמונה רשויות בישראל שנבחרו להשתתף במיזם ינקות הארצי!

​ צפת- אחת משמונה רשויות בישראל שנבחרו להשתתף במיזם ינקות הארצי!

תאריך: 22/01/2020

כבוד גדול לעיר צפת. לאור ההישגים בעיר בצפונית בתחום הינקות (מגיל לידה עד גיל 3) נבחרה העיר צפת לאחת משמונה רשויות המצטיינות בחינוך בגיל הרך בישראל להשתתף במיזם ינקות הארצי מטעם קרן רש"י וג'וינט אשלים לקידום חינוך מגיל לידה עד גיל 3. בימים אלו עוברת המדינה שינוי מהותי בנושא גיל הינקות, באמצעות 8 רשויות שנבחרו להובלת המיזם החשוב – וצפת במרכזם. עד היום, חינוך הילדים בגילאי 0-3 אינו נמצא באחריות משרד החינוך ובשל כך אגפי החינוך ברשויות אינם מטפלים בגילאים אלה.

 

מטרת המיזם הינה פיתוח תפיסה יישובית לחינוך וטיפול בגילאי הינקות, בניית תכנית ליצירת מציאות לפיה הרשות תכיר את כל המשפחות בתחום הגילאים, תעודד משפחות לבחור לילדיהן מסגרות חינוך מפוקחות ומודרכות בהן יקבלו חינוך, העשרה ולמידה, כאשר כיום רוב הילדים בחתך גילאים זה נמצאים במשפחתונים פרטיים או בבתיהם.

 

ראש עיריית צפת ויו"ר אגף החינוך שוקי אוחנה ציין כי הוא רואה חשיבות גדולה בהשקעה בתחום הינקות וחתך גילאי 0-3. בשל כך, עיריית צפת מתכננת ובונה בימים אלו ממש עשרות מעונות יום, מפתחת מענה מקצועי לצוותים חינוכיים ולהורים, מכשירה אנשי מקצוע בתחום, מקדמת תכניות חינוכיות לגילאים אלו ומעצימה את מערך עובדי החינוך בגיל ינקות. בעיריית צפת מקווים כי המיזם יצליח וממשלת ישראל תקבל החלטה להעביר את האחריות גם על גילאי לידה עד 3 למשרד החינוך ושאגפי החינוך ברשויות יטפלו בילדים בכל רצף הגילאים.

 

במהלך השבוע החולף נועד ראש העיר שוקי אוחנה עם פורום מנהלות מעונות היום בצפת כאשר בפגישה השתתפו גם מנהל אגף החינוך מוטי כהן ומנהלת המרכז לגיל הרך עדי פרץ שחרור. במפגש התקיים שיח על המענה והשירותים המיוחדים הניתנים למעונות היום, האתגרים העומדים בפני הצוותים החינוכיים ומנהלות המעונות וכן על צעדי הרשות לפיתוח החינוך והטיפול לגילאי הינקות. כמו כן, בוצעה הכשרה משותפת לצוות היחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך והיחידה ההתפתחותית של ביה"ח זיו במטרה להעמיק את הידע המקצועי ושיתופי הפעולה.