הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

צפת ערוכה לשלג:

צפת ערוכה לשלג:

תאריך: 20/01/2020
25 טון מלח, מפלסות, פתיחת ניקוזים וסיוע לקשישים

 

הבוקר קיימה עיריית צפת ישיבת הערכות וכן סיור במחסני החירום כחלק מההערכות למערכת החורפים הצפויה לפקוד את בירת הגליל הלילה (בין שני לשלישי), מחר ובסוף השבוע. לישיבה הגיעו נציגי כלל המחלקות הרלוונטיות בעיריית צפת, משטרת ישראל, פיקוד העורף וכן בוצעו תיאומים מול נתיבי ישראל, כיבוי אש, מד"א, חברת חשמל וכו'.

 

עיריית צפת נערכה מבעוד מועד עם 25 טון מלח שיפוזר במידת הצורך בצירים השונים ברחבי העיר. כמו כן, לרשות מספר כלים כבדים שהוצבו בשכונות הגבוהות כחלק מההערכות לאירוע שלג וכן כוננות להקפצה של מפלסות וכלים כבדים נוספים.  לבקשת ראש העיר בוצעו סיורים בכל רחבי העיר לפתיחת ניקוזים למניעת הצפות, הוצבו כוננים במוקד העירוני ובמחלקות השונות על מנת לתת מענה מיטבי בזמן אמת, צוותי הרווחה ביצעו בדיקה באמצעות העובדים הסוציאליים לבחינת תמונת מצב, הערכות, איתור הצרכים ומתן פתרונות מידיים וכו', עובדי השטח ביצעו בדיקה למניעת אירועים של נפילת עצים וחיזוק של עצמים העלולים לעוף ברוח חזקה.

 

"העיר צפת ערוכה למזג אוויר חורפי, סוער וייתכן שאף מושלג" ציין ראש עיריית צפת שוקי אוחנה, "עם סיום ישיבת ההערכות, קיימתי סיור במחסני החירום וראיתי מוכנות מלאה מבחינת מלח, כלים כבדים, גנרטורים וכו'. אנו נוציא הדעות סדורות בזמן אמת לתושבי העיר ומבקש מהתושבים להישמע להנחיות ולהוראות. כל תושב שנתקל במפגע או צורך מוזן לפנות למוקד העירוני והרשות תעניק סיוע מיטבי סביב השעון".

 

בהודעה שהוציאה עיריית צפת לתושבים ביקשה להקפיד על חיזוק אנטנות, דודי שמש סככות וחפצים העלולים לעוף, לנקות את פתחי הניקוז בחצרות והמרזבים בגגות, לגזום עצים וענפים בגינות הסמוכים לכבלים, לבדוק את בטיחות מערכות החשמל ולהצטייד בתאורת חירום, לוודא שימוש זהיר באמצעי חימום, לקשור ציוד בגינות ובמרפסות, לא לחנות בסמיכות לעצים ומתחת לסככות, להשאיר ברז מים חמים מטפטף  למניעת קפיאת מים בצינורות, במידה ויש קרה להתנייד בזהירות ולהישמע להוראות השוטרים ונציגי הרשות ולדווח למוקד העירוני על כל מפגע, סכנה ואירוע. כמו כן, הודיע העירייה כי במידת הצורך תצא הודעה מסודרת באשר לפעילות מוסדות החינוך בעיר- כל עוד לא ניתנה הודעה מסוג זה, הפעילות מתקיימת כסדרה.​