הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

פרויקט "תלושי מזון" יוצא לדרך- ביטחון תזונתי

פרויקט "תלושי מזון" יוצא לדרך- ביטחון תזונתי

תאריך: 10/03/2021

​​​משרד הפנים, בשיתוף הרשויות המקומיות, מעניק סיוע לאוכלוסיות זכאיות ברכישת מזון ומוצרים חיוניים באמצעות כרטיסים נטענים.

זכאים לקבלת תווי המזון באופן אוטומטי:

  1. תושבים שמקבלים בשנת 2020 או 2021 הנחה בארנונה מטעמי הכנסה בשיעור 70% ומעלה.
  2. אזרחים ותיקים המקבלים גמלת הבטחת הכנסה, ומקבלים בשנת 2021 הנחה בארנונה בשיעור 100%.

תושב צפת, הרשום במרשם האוכלוסין בצפת, ואינו זכאי לקבלת כרטיסי מזון באופן אוטומטי, יכול להגיש בקשה לבדיקת זכאות לקבלת תווי מזון. הזכאות תאושר רק בכפוף לעמידה במבחן ההכנסה שנקבע בתקנות משרד הפנים ולצירוף כל המסמכים הנדרשים. בקשה ללא מסמכים מתאימים תידחה לאלתר. טופס הבקשה מיועד לתושבי צפת בעלי ת.ז, הרשומים במרשם האוכלוסין בצפת בלבד.

יש להקפיד על דיווח מלא ומדויק. על פי הנחיות משרד הפנים יבוצעו בדיקות ובקרות של הנתונים שידווחו. מי שיימצא כי הגיש נתונים כוזבים לא יהיה זכאי לתווי מזון ואף עשוי להיחשף לסנקציות הקבועות בחוק לרבות סנקציות פליליות.

מימוש הזכאות מותנה בכך שנתוני התושב, כולל מספר טלפון עדכני, מעודכנים באגף שומה וגבייה.

תושב הרשום ברשות אחרת, יגיש בקשה באותה רשות בה הינו רשום.

ניתן להגיש בקשה בדרכים הבאות:

1. באמצעות טופס מקוון, (מוקד 106) לטופס המקוון - לחצו כאן 

2. הגשה של הטופס למשרדי הגבייה - קישור לטופס

תאריך אחרון להגשת בקשה לבדיקת זכאות לתווי מזון י"ז באייר התשפ"א 29.4.2021

הגשת בקשה לבדיקת זכאות לתווי מזון אינה מזכה בהנחה בארנונה מטעמי הכנסה. יש להגיש בקשה נפרדת להנחה מטעמי הכנסה באתר העירייה - לחצו כאן

מימוש הזכאות יתבצע באמצעות חלוקת כרטיסים נטענים ישירות לבית התושב.

אחריות חלוקת הכרטיסים לתושבים היא של הזכיין מטעם משרד הפנים ולא של העירייה. סכום הזכאות נקבע על ידי משרד הפנים. סכום הסיוע שיוטען בכרטיס הוא 300 ₪ לכל אחד מבני הזוג, ו - 225 ₪ לכל ילד שגר עם הזכאי, עד לתקרה של 2400 ₪ למשק בית בכל פעימה. סה"כ צפויות להיות שלוש פעימות. אופן מימוש הזכאות מפורסם באתר משרד הפנים. ניתן לרכוש בכרטיס הנטען מוצרי מזון ומוצרי יסוד. לא ניתן לרכוש בכרטיס מוצרי אלכוהול, טבק וחשמל.

הכרטיסים יחולקו ב-3 פעימות במהלך החודשים הקרובים. מי שימצא זכאי בפעימה השנייה או השלישית יקבל את המענק רטרואקטיבית גם עבור הפעימות הקודמות. תווי המזון בפעימה הראשונה יחולקו החל מיום י"ט באדר התשפ"א, 3 במרץ 2021, תווי המזון בפעימה השנייה יחולקו החל מיום ה' בניסן התשפ"א, 18 במרץ 2021, תווי המזון בפעימה השלישית יחולקו החל מיום כ"ט בניסן התשפ"א, 11 באפריל 2021. החלוקה תתבצע על ידי הזכיין שנבחר על ידי משרד הפנים ואין לפנות לעירייה בנושא זה ובפרט למועדי החלוקה בפועל לזכאים.

למידע נוסף מאתר משרד הפנים - לחץ כאן